Posted on

Ubezpieczenie samochodu to bardzo duże koszta. Tylko, że ponosimy je w zdecydowanej większości przypadków – raz na rok. Tak, czasem ciężko uzbierać kwotę powyżej tysiąca złotych, ale jest to koniecznością – w szczególności, jeżeli bierze się pod uwagę polisę OC dla samochodu.

O ubezpieczeniach słów kilka

O obowiązkowych i nieobowiązkowych ubezpieczeniach dla samochodu można przeczytać na ubezpieczenieauta.com.pl. Jest to serwis, gdzie można przeczytać o tym, czym jest umowa AC i czy zawsze trzeba się na nią zdecydować. Nie brakuje tutaj również informacji o OC. Tak, są to najczęściej występujące polisy ubezpieczeniowe dla właścicieli pojazdów osobowych i nie tylko. Tak, bowiem nie zapominajmy o tym, że właściciel pojazdu nie musi być jednocześnie kierowcą danego samochodu – w szczególności, jeżeli dany pojazd zostanie komuś wypożyczony lub bliska nam osoba będzie takim samochodem poruszać się na co dzień.

Dodatkowe koszta

Ubezpieczenie samochodu to podstawa. Tylko, że nie są to jedyne koszta, jakie trzeba ponieść, jeżeli staje się właścicielem pojazdu. Ubezpieczenie należy kupować systematycznie, ponieważ chociażby bez obowiązkowego OC nie można poruszać się samochodem. Oprócz takich kosztów, należy doliczyć inne, takie jak chociażby koszt związany ze sprowadzeniem samochodu z zagranicy. Na szczęście są to jednorazowe nakłady finansowe, jakie ponosimy na samym początku. Ze stałych kosztów należy wymienić także te, które ponosimy przy organizowaniu corocznych przeglądów auta. 

Zobacz także:

Kalkulator OC bez podawania danych osobowych
Ubezpieczenie OC na raty
OC dla młodego kierowcy

Opłata OC po terminie

Upoważnienie do ubezpieczenia samochodu