Posted on

Czy NNW w przypadku samochodu jest ważne? Polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków często pomijana jest przez kierowców, a w niektórych wypadkach może okazać się wybawieniem dla osób, które doprowadziły do kolizji drogowej.

NNW – ogólnie

Każdego dnia dochodzi do kolizji drogowych. Nieplanowanych, ale jest to smutny fakt, który doprowadza do różnych następstw. U niektórych osób kończy się tylko zepsutym autem, a w niektórych wypadkach dochodzi do poważnych uszczerbków na zdrowiu, czy też do utraty życia. W takich sytuacjach zaczyna działać NNW, które jest w stanie chociażby w części pokryć koszta, jakie będą z tym związane. AC i OC pokrywa wszystkie koszta, jakie związane są z samym pojazdem mechanicznym, a NNW odnosi się do zdrowia i życia pasażerów samochodu. W jakich sytuacjach można liczyć na wypłatę pieniędzy z tej polisy ubezpieczeniowej?

Pieniądze z NNW

Warto wiedzieć, że ubezpieczenie NNW jest na tyle charakterystyczną polisą, iż działa nie tylko, kiedy samochód znajduje się w ruchu. Ta polisa działa również wtedy, kiedy wsiadamy i wysiadamy z samochodu, kiedy znajdujemy się w aucie podczas dłuższego postoju lub podczas chwilowego zatrzymania, jak również przy naprawie pojazdu na poboczu na trasie. Patrząc na to można być pewnym, że przez cały czas znajdujemy się pod ochroną NNW, jeżeli oczywiście zdecydujemy się na wykupienie takiej polisy. NNW chroni nie tylko pasażerów, ale także samego kierowcę – tylko i wyłącznie do ilości określonej w dowodzie rejestracyjnym (nie w umowie!). 

Zobacz również:
Kalkulator OC bez podawania danych osobowych
Ubezpieczenie OC na raty
OC dla młodego kierowcy

Opłata OC po terminie

Upoważnienie do ubezpieczenia samochodu