Posted on

Tyle mówi się o polisach OC/AC, NNW i Assistance na pojazdy. Tylko, że w ostatnich czasach na rynku pojawiło się coś takiego, jak GAP, czyli ubezpieczenie od utraty wartości pojazdu. Na czym to dokładnie polega? Czy każdy właściciel samochodu jest zobowiązany do jego posiadania?

Guaranteed Asset Protection dla samochodu

Guaranteed Asset Protection (GAP) to propozycja dla wszystkich osób, które boją się, że wartość ich pojazdu z czasem spadnie. Jedna ważna rzecz – wartość wszystkich aut zawsze spada. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z samochodami prosto z salonu, czy też jeszcze z pojazdami używanymi – wartość spada z miesiąca na miesiąc. Ma to również wpływ na wypłatę mniejszego ubezpieczenia AC w przyszłości, jeżeli dojdzie do jakiegokolwiek wydarzenia. Jeżeli zdecydujemy się na wykupienie GAP zyskamy dodatkowe zabezpieczenie przed utratą wartości pojazdu.

Propozycja od ubezpieczyciela

Coraz większa liczba towarzystw ubezpieczeniowych ma dla swoich klientów taką propozycję GAP. Zakup tej polisy nie jest obowiązkowy, ale można o niej pomyśleć – w szczególności, jeżeli ktoś jest posiadaczem nowego samochodu. GAP oferowane jest w różnych wariantach przez towarzystwa ubezpieczeniowe. Warto porównać poszczególne oferty, aby wiedzieć jaka będzie w naszym przypadku najbardziej korzystna. Różnice w poszczególnych ofertach mogą bazować chociażby na podstawie okresu na jaki zawierana jest umowa, sumy ubezpieczenia, maksymalnej wartości pojazdu, czy też w przypadku dodatkowych świadczeń.

Pozostałe wpisy:

Jazda bez ubezpieczenia

Kiedy trzeba wymienić dowód rejestracyjny samochodu

Samochód z Niemiec

Najtańsze nowe samochody

Regres ubezpieczeniowy